דף הבית / כתבות נבחרות מעלון בת חפר / לא לשדה תעופה בעמק חפר – קרן ויצמן

לא לשדה תעופה בעמק חפר – קרן ויצמן

Bookmark and Share
לא לשדה תעופה בעמק חפר
לא לשדה תעופה בעמק חפר – קרן ויצמן
דירוג: 0 (0 הצבעות)

בשנים האחרונות, יש לי תחושה שתושבי עמק חפר צריכים כל הזמן לצאת למלחמות – מתווה הגז, כבישי הדמים, מחאת ה"סרדינים" ועכשיו נוספה "מלחמה" חדשה – מאבק נגד הקמת שדה תעופה. לתחושתי, נציגי המדינה או נציגי הטייקונים כנראה חשים, שאנו תושבי העמק יגעים ורוצים לנוח והם מוצאים את הרגעים האלה בהם אנו "נרדמים בשמירה", כדי "לפרוץ" את ה"חומה".
בואו לא נהיה שאננים – זה הבית שלנו ועליו צריך להילחם.
אני מודה ומתוודה, שאת כל הכתוב למטה העתקתי מדף הפייסבוק של קבוצת המחאה "לא לשדה תעופה בעמק חפר" ועשיתי זאת לטובת אלו, שלא "משוטטים" בפייסבוק – תתפלאו, יש כאלה… הנושא העומד על הפרק חשוב ולכן אני ממליצה לכם לקרוא ולהצטרף למחאה. ולאלה מכם, שכן "משוטטים" בפייסבוק, היכנסו לדף וחיתמו על העצומה.
"לצערנו- זו כבר לא שמועה…
אכן הולכים להקים בעמק שלנו שדה תעופה במקום שדה התעופה בהרצליה. אם לא נתעורר עכשיו… נגלה מעל ראשינו מטוסים, רעש ויותר מכל – נפסיד את פינות החמד של השקנאים והחסידות שמבקרות במאגרי המים בעמק חפר." (בת-עמי נווה-חיו(
"התוכנית להקמתו של שדה תעופה חדש, שעליה שוקדת הוות"ל, אמורה לתת מענה לשדה התעופה בהרצליה, שפועל נכון להיום באופן בלתי חוקי (ללא תוכניות מאושרות וללא היתר בנייה) ועל פי התכנון ייסגר בשנת 2018. שדה התעופה בהרצליה משמש כיום לצרכים אזרחיים )בית ספר לטיסה ומנחת לבעלי מטוסים פרטיים( וכן לצרכי ביטחון וחירום – ועם פינויו אמור השטח לשמש להקמתן של אלפי דירות חדשות.
מי שיזם את התוכנית להקמת השדה החדש היא רשות שדות התעופה, שהגישה את התוכנית לוות"ל ובמסגרתה נבחנו בשנה וחצי האחרונות למעלה מ 40- חלופות. נכון להיום, החלופות המובילות להקמתו של השדה החדש הן אתר עין ורד, אתר שני בסמוך למושב בית הלוי בעמק חפר, וחלופה שלישית במזרח חדרה – אף אחת מהחלופות כאמור אינן במסגרת התוכנית הארצית ש"העובדה שבחרו לקדם את התוכנית הזו דרך הוות"ל מעידה על כך שביקשו לעשות זאת במהירות ובלי קשר לתוכניות ארציות, שכן זוהי ועדה שיש לה עצמאות לקדם מתקני תשתית לאומית בלי קשר לתוכניות אחרות ולפעמים גם באופן שסותר אותן. המצב הוא שהמדינה מקדמת ביד אחת תוכנית ארצית, וביד השנייה מישהו כבר קובע עובדות בשטח", מסביר בשיחה עם וואלה! נדל"ן גורם בכיר במוסדות התכנון המעורה בתהליך. לדבריו, "בוועדה לתשתיות לאומיות אין לגופים רבים הרבה כוח, והדברים מתקדמים בעיקר במסגרת דיונים של צוות מצומצם. למעשה חברי הוועדה שיתכנסו בקרוב לדון בתוכנית שדה התעופה החדש, יתבקשו לדון רק באתר אחד שייבחר על ידי הצוות המצומצם. אין לדיון כזה משמעות אמיתית", הוא אומר.
העובדה כי מצד אחד מתנהל הליך מהיר של אישור תוכנית לשדה תעופה חדש ובמקביל מתעדכנת תוכנית המתאר הארצית לשדות תעופה ללא קשר בין השניים, מעוררת לדברי גורמי תכנון סימני שאלה בנוגע לאופן שבו מגובשות בישראל תוכניות מתאר ארציות, שאמורות לבחון צרכים לאומיים במגוון נושאים ולתת מענה ליעדים עתידיים. מסיכום דיון שהתקיים בתוכנית בחודש ספטמבר האחרון עולה כי
ראש אגף תכנון ברשות שדות התעופה, מימי רוזנשטיין, שנכחה בדיון ביקשה כי הצוות העוסק בתוכנית הארצית יכיר את התוכנית החדשה להקמת שדה התעופה החלופי, ואת הבדיקות שנערכו בתכנית זו. זאת ועוד בסיכום הדיון נכתב כך: "ועדת העורכים סבורה כי אין בידיה מידע מספק על סוגי הביקושים, אורכים ייחודים הנדרשים לביקושים השונים לתעופה, מה מידת ההתאמה של שימושים שונים זה לזה ואילו סוגים נדרשים למיקום ספציפי במרחב. יש להציג לוועדה את המשמעויות של הביקושים מבחינת מספר המנחתים ומאפייניהם. יש למפות את והצרכים השונים ולהציג את הפתרונות עבורם."
לטענתם, שדה התעופה בהרצליה משמש בעיקרו למטוסים פרטיים, בתי ספר לטיסה, מטוסי צילום ומטוסי ריסוס וחקלאות וככזה הוא אינו משרת את הציבור הרחב אלא ציבור ספציפי ומוגדר שהוא הנהנה הבלעדי מקיומו של שדה התעופה. לאור כך, טוענים העותרים באמצעות עו"ד ענת בירן, עו"ד דפנה תמיר ועו"ד דורון שי ממשרד עורכי הדין ענת בירן כי קיים ספק רב האם שדה תעופה זה ראוי להיות מוגדר כ"תשתית לאומית".
רני אידן, ראש המועצה האזורית עמק חפר, שבתחומה נבחנת אפשרות להקמת שדה, אמר כי "הליכי התכנון בוות"ל נעשים במחשכים בלי שיתוף הרשויות המקומיות ובלי בחינה מעמיקה של הדברים. מקרה הנוכחי מישהו מתוך גחמה אישית החליט שיוקם שדה תעופה באזור השרון, כשעה מתל אביב, ועל מנת להכשיר את הקרקע לכך, בוחנת הוות"ל את החלופות כראות עיניה, ללא כל בחינה מעמיקה ותוך פסילת חלופות ראויות הרבה יותר. אם כן עולה השאלה את מי הוות"ל משרתת האם את טובת הציבור או אינטרסים פרטיים?"
ממינהל התכנון נמסר: "במדינת ישראל יש משבר תעופה המחייב היערכות מיידית. ישראל לא יכולה להפוך לפקק של טיסות. שדות תעופה כמו הרצליה ושדה דב נסגרים בזה אחר זה ואין להם תחליף. עקב כך הוות"ל והמועצה הארצית לתכנון ולבנייה החלו בקידום מיידי של תוכניות בעלות חשיבות בתחום התעופה – שדה חלופי להרצליה וכן שדה משני לנתב"ג, זאת בהתאם להחלטת הממשלה. במקביל, הוחלט על עדכון תוכנית המתאר הארצית לפריסת שדות תעופה )תמ"א 15 (. מדובר בתהליך שנמצא בראשיתו. המשבר מחייב פתרונות מיידיים ולא ניתן להמתין עד לסיום הכנת התוכנית הכוללת."

פוסטים אחרונים

כלים