מרכז לוגיסטי יד חנה – החלטות ועדה מקומית של המועצה האזורית עמק חפר

כזכור, חברת המשלוחים ‘דיפלומט’ עתידה להקים מרלו”ג בשטח התעשייה והמסחר של היישוב יד חנה-חומש.
על אף שוועד בת חפר היה הראשון להגיש ההתנגדויות, חשוב להדגיש כי לוועד בת חפר אין התנגדות לאזור תעשייה ביד חנה – זה הכרחי, נדרש ויגדיל התעסוקה ומקומות העבודה, ואנחנו מברכים על כך.
ביום רביעי 15 בינואר התקיים דיון מסכם של הוועדה המקומית מטעם המועצה האזורית עמק חפר ולהלן החלטותיה להתנגדויות שהגיש ועד היישוב שעסקו בשתי הסתייגויות:

תחבורה
רקע – צפי תנועת משאיות יומית בהיקף של כ-600 משאיות ביממה על ציר 5714
טענת ועד בת חפר – יש צורך במענה תחבורתי הולם לכמות המשאיות הצפיה על כביש שתוכנן לשימוש פנימי של תושבי מזרח העמק ובנוסף, סקר התנועה התחבורתי לא לקח זאת בחשבון.
החלטת ועדה מקומית:
יבוצע דירוג בהיקף התנועה על מנת להקל על העומס התחבורתי – 60% פעילות עם הקמתו, הגדלת הנפח 10% עם הצבת רמזור בצומת יד חנה בעדיפות לנוסעים בכביש 5714, הגדלה נוספת ב15% עם סלילת נתיב ייעודי למשאיות מקביל ל5714 ונפח עבודה מלא לאחר סלילת כביש 444.
בנוסף, יציאת משלוח ראשון תבוצע בין השעות 07:00-05:00 ומשלוח שני בין השעות 16:00-10:00 כך שבועות העומס המרכזיות 08:30-07:00 בבוקר ושעות אחר הצהריים יהיו פנויות לתנועת התושבים והרכבים הפרטיים.

מקטע החלטת ועדה בנושא תחבורה
מקטע החלטת ועדה בנושא תחבורה

גובה המרלו”ג
רקע – חברת דיפלומט הגישה תוכנית להקמת שני מבנים בגובה 22 מ’ ו-36 מ’ כשבהיתר המקורי אושרה בנייה בגובה 15 מ’
טענת הוועד – המבנים ישנו את הצביון הכפרי בסביבתנו.
החלטת ועדה מקומית – אישור הגבהת המבנה בהיקף של 75% מתכנון החברה ועד לגובה 26.5 מ’ ורק על גג המבנה השני המתוכנן לגובה 22 מ’ יוקמו תשתיות הנדסיות.

מקטע החלטת ועדה בנושא גובה המבנה

*בדף הנושא הודעת המועצה

לינק לקובץ החלטת הועדה

 

דילוג לתוכן