חירום

בבת חפר פועלת תחנת מד"א אזורית, שיטור קהילתי, בסיס הפעלה של המשמר האזרחי, רכז ביטחון שוטף וכיתת כוננות.

 

MADA

תחנת מגן דוד אדום איזורית

מגן דוד אדום (מד"א), הוא ארגון ההצלה הלאומי של ישראל. הארגון בנוי על-פי הדגם של ארגוני הצלב האדום והסהר האדום.
תפקידו הראשי של מד"א הוא מתן עזרה ראשונה ופינוי נפגעים באמצעות אמבולנסים רגילים ("לבנים") ניידות טיפול נמרץ (נט"ן) ואמבולנס טיפול נמרץ (אט"ן). תפקידים נוספים של מד"א הם הגשת עזרה ראשונה לציבור הרחב, לימוד עזרה ראשונה והחייאה, ניהול שירותי התרמת דם ועזרה לצה"ל בעת מלחמה. מלבד סיוע בעזרה ראשונה ובהצלת חיים, לעתים פועל הארגון לסיוע הומניטרי בחלוקת מצרכי מזון למשפחות נזקקות‏.

מד"א מתנהלת כאגודת עזרה של מתנדבים שקיבלה מעמד של תאגיד לפי חוק. מד"א עובד בשיתוף עם משרד החינוך באמצעות פרויקטים כגון פרויקט מחויבות אישית.

תקציב מד"א הוא כ-450 מיליון שקלים בשנה. שליש מהתקציב מגיע כתרומות מחו"ל על ידי אגודות הידידים הפרוסות בכל העולם המערבי. סיוע מגיע הן ככסף מזומן והן כציוד לאמבולנסים, בניית תחנות ושיפוצן, ציוד לבנק הדם. רוב הציוד והאמבולנסים מגיעים מתרומות. יתר התקציב מגיע מהכנסות שוטפות עבור שירותי אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ושירותי בנק הדם. ממשלת ישראל אינה מתקצבת את הארגון, אולם משלמת עבור פעילויות שונות, מסבסדת שירותי נט"ן ומקרי אשפוז על פי מספר המקרים שטופלו על ידי הארגון. השתתפות זו היא כ-8% מהתקציב.

חיוג 101 מכל טלפון ינתב את השיחה למוקד מד"א האזורי הקרוב (שרון) לצורך קבלת קריאת חירום. המוקד הארצי של מד"א נמצא בקרית אונו, והוא משמש כגיבוי ותגבורת למוקדים המרחביים של מד"א ברחבי הארץ.

תחנת מד"א בת חפר בניהולו של אבי מלכה הוקמה בשנת 2010 מתרומה של הקהילה היהודית בחו"ל. התחנה הינה תחנת הזנקה של מרחב שרון ומשרתת את תושבי בת חפר ואת אזור מזרח עמק חפר. בתחנה ישנם עובדים ומתנדבים של מד"א (נהגים חובשים בוגרים ומתנדבי נוער), וכן מתקיימים קורסי הכשרה שונים של מד"א כגון חובשים נהגים (203 שעות) מתנדבי נוער (60 שעות) ועוד.
שעות פעילות התחנה היא משעה 07:00 ועד 19:00 ולאחר מכן האמבולנס אצל כוננים מהישוב וכן ערבי חג שבתות וחגים.

MADA

 

 

שיטור קהילתי

חסר חומר

 

משמר אזרחי, רכז ביטחון שוטף וכיתת כוננות

חסר חומר

דילוג לתוכן